Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich
zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.

Regulamin

 

Regulamin sklepu Internetowego działającego pod adresem www.elektros.bydgoszcz.pl prowadzony jest przez Elektros S.C. ul. Pielęgniarska 6, 85-790 Bydgoszcz NIP: 554 281 99 57 REGON: 340526227


 

INFORMACJE OGÓLNE

1. Sklep internetowy elektros.bydgoszcz.pl umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem sieci Internet zgodnie z niniejszym regulaminem

2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet. W celu złożenia zamówienia należy się zarejestrować. Zamawiający zobowiązany jest do podania swoich danych osobowych tj.: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail w celu potwierdzenia zamówienia. Stworzone zostanie konto użytkownika, które będzie dodatkowo zabezpieczone hasłem.

3. Poprawne wypełnienie formularza rejestracyjnego spowoduje uaktywnienie konta Kupujacego w systemie.

4. Kupujący ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz likwidacji konta użytkownika.

5. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe przeprowadzenie procesu zamawiania. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

6. Konto użytkownika jest własnością Sklepu i może zostać usunięte bez podania przyczyny.


 

PRZEDMIOTY TRANSAKCJI

1. Przedmiotami transakcji prowadzonymi poprzez strony w sieci Internet, są produkty wymienione w ofercie, przedstawione na stronach WWW sklepu internetowego elektros.bydgoszcz.pl w chwili składania zamówienia. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż artykułów elektrycznych wraz z osprzętem.

2. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek 23% VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

3. Produkty znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe i są objęte pełną gwarancją producenta.

4. Ceny oznaczone jako "Promocja" obowiązują po potwierdzeniu ich przez Dział Realizacji Zamówień oraz do momentu wyczerpania zapasów towarów objętych promocją. Są to ceny ostateczne- nie podlegają rabatom za ilość i/lub wartość zamówienia.


 

ZAMÓWIENIA

1. Klientem sklepu może być wyłącznie osoba pełnoletnia, fizyczna lub prawna niezależnie czy prowadzi działalność gospodarczą czy też nie.

2. Zamówienia przyjmowane są przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,a realizowane w dniach i godzinach pracy firmy.

3. Sprzedający nie określa minimalnej wartości zamówienia.

4. Klient po złożeniu zamówienia otrzyma automatyczny e-mail zwrotny potwierdzający fakt złożenia zamówienia oraz jego specyfikację.

5. Jeżeli Kupujący wybierze formę płatności przelew to dopiero w momencie potwierdzenia wpłaty na konto firmy, sklep przystąpi do realizacji zamówionego asortymentu.

6. W niektórych przypadkach sklep może kontaktować się z Klientem telefonicznie w celu potwierdzenia zamówienia lub wyjaśnienia niejasności.

7. O brakach towarowych lub ewentualnych problemach związanych z realizacją zamówienia Kupujący powiadamiany jest najszybciej jak to możliwe.

8. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane. W takim przypadku Kupujący zaznaczający opcje płatności „przelew” właściwą kwotę niezrealizowanego zamówienia zostanie automatycznie zwrócona na konto Kupującego.

9. Ze względu na szeroki asortyment różne produkty mogą być dostępne tylko częściowo. O niepełnej realizacji zamówienie Kupujący zostanie poinformowany.

10. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.


 

FORMY PŁATNOŚCI

1. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

- w przypadku płatności za pobraniem – kwotę należną Sprzedawcy za zamówienie pobiera pracownik firmy kurierskiej lub poczty polskiej,

-w przypadku płatności przelewem – kwotę należną Sprzedawcy należy wpłacić na nr rachunku bankowego w Banku Spółdzielczym w Brodnicy/odział Bydgoszcz podany poniżej:

98 9484 1192 2950 0950 0930 0001

2. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).

3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.


 

DOSTAWY

1. Dostawy produktów zamawianych w sklepie internetowym elektros.bydgoszcz.pl realizowane są na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Termin dostawy zamówionych towarów zależy od jego dostępności, o której Klient jest poinformowany przy akceptacji zamówienia. Najczęściej zamówienia realizowane są w ciągu od 3 do 7 dni od momentu złożenia zamówienia.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio:

- w przypadku płatności za pobraniem - 3 dni robocze od dnia otrzymania potwierdzenia złożenia zamówienia

- w przypadku płatności przelewem (przedpłata) – 3 dni robocze od dnia zarejestrowania wpływu należnej kwoty na rachunku bankowym Sprzedającego.

4. Wszystkie zamówienia składane w soboty, niedziele oraz dni wolne ustawowo od pracy będą realizowane na kolejny dzień roboczy pracy firmy.

5. Koszty przesyłki pokrywane są przez zamawiającego. Wynosi on odpowiednio do wybranej formy płatności.

6. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy - 5 dni roboczych.

7. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.

8. W przypadku zamówień ilości hurtowych towarów czas i koszt wysyłki może ulec zmianie. Jeśli taka sytuacja będzie mała miejsce będą o tym Państwo osobiście poinformowani na następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia.

9. W przypadku dostarczenia towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej, nabywca ma obowiązek sprawdzić stan przesyłki i jej zawartość po podpisaniu dokumentu odbioru. W przypadku stwierdzenia powstania szkody transportowej zobowiązany jest poinformować przewoźnika o zaistniałej szkodzie i podpisać protokół ustalenia stanu przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Stanowi to podstawę do uznania reklamacji.

10. Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyko związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.


 

DOWODY ZAKUPU I FAKTURY

1. Do każdego zakupionego produktu dołączany jest dowód zakupu w formie określonej przez Kupującego. Jest to albo paragon fiskalny lub FV. Dane do FV należy umieścić od razu przy składanym zamówieniu.

2. FV lub paragony fiskalne są dołączane wraz z towarem do przesyłek.

3. Klientowi przysługuje prawo otrzymania FV do paragonu fiskalnego, który został mu wystawiony przy zakupie towaru. Kupujący ma możliwość zgłoszenia takiej okoliczności potrzeby FV w ciągu 30 dni od daty wystawienia paragonu fiskalnego. Taki paragon należy przesłać do siedziby firmy po uprzednim jej poinformowaniu, a następnie pocztą polską Kupujący otrzyma FV.


 

ZWROTY

1. W chwili odbioru towaru Kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia przesyłki. Ewentualne uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić kurierowi, oraz skontaktować się z Działem Reklamacji firmy ELEKTROS. Podstawą reklamacji jest stwierdzenie uszkodzenia przy osobach dostarczających przesyłkę w formie spisanego protokołu.

2. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2002 roku o ochronie praw konsumentów z towaru zakupionego w naszym sklepie można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jednak tylko wtedy, gdy produkt jest pełnowartościowy, czyli nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. O chęci zwrotu towaru należy poinformować któregokolwiek pracownika firmy ELEKTROS telefonicznie. Udzieli on informacji o formie i możliwości zwrotu towaru. Podstawą zwrotu jest otrzymany dokument zakupu, który należy dołączyć do zwracanego towaru. Zwrot środków nastąpi przekazem pocztowym lub na konto bankowe w formie przelewu. Zwrotom nie podlegają koszty dostawy.

3. Zwrotom nie podlegają towary sprzedawane na indywidualne zamówienie Kupującego.

4. Zwrot towaru odbywa się tylko i wyłącznie na koszt Klienta.

5. Klient zobowiązuję się, aby zwracany przez niego towar był zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie transportu.


 

REKLAMACJE I GWARANCJE

1. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta (zgodnie z pkt. II podpkt. 3 i 4). Dbamy o to, aby nasze towary były najwyższej jakości, ale może się zdarzyć, że po otrzymaniu towaru wykryją Państwo w nim jakieś wady techniczne. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Reklamacji naszej firmy.

2. Odpowiedzialność za szkody wynikłe z nieprawidłowego funkcjonowania produktów użytkowanych zgodnie z ich instrukcją obsługi ogranicza się do warunków gwarancyjnych udzielonych przez producenta, dystrybutora lub importera danego towaru.


 

INFORMACJE DODATKOWE

1. Przeznaczenie produktów jest wyłącznie określone w ich instrukcjach obsługi i zastosowania. Firma ELEKTROS nie będzie w żadnym wypadku ponosiła odpowiedzialności wobec jakichkolwiek osób z tytułu szkód szczególnych, pośrednich lub wtórnych poniesionych z powodu użytkowania oferowanych przez nas towarów.

2. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronach sklepu były zgodne z prawdą i aktualne, jednak informacje te nie są objęte jakąkolwiek gwarancją. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że opisy umieszczone na stronach sklepu lub zdjęcia (a w szczególności kolory oferowanych produktów) mogą nieznacznie odbiegać od wyglądu w rzeczywistości.

3. W sprawach jakichkolwiek roszczeń domniema się polubowne załatwienie sprawy. W sprawach roszczeń sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

 

4. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym www.elektros.bydgoszcz.pl, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.

 

Podpisano:

Właściciele Firmy ELEKTROS S.C.